دسته‌بندی نشده

تولید محتوا چیست؟

تولید و بازاریابی محتوا مبتنی بر سئو کلید اصلی کسب و کار امروز

تولید محتوا برای سایت ، هدف از تولید محتوا چیست ، ارتباط تولید محتوا و سئو چیست و نکاتی اساسی در آموزش تولید محتوا برای کاربران از جمله اطلاعاتی است که در این مقاله به دست می‌آورید. ما در این مقاله قصد داریم تمام نکات مهم درباره بازاریابی محتوا و نقش سئو را توضیح دهیم و ضمن آشنا ساختن و آموزش تولید محتوا به شما، به بیان اطلاعات مورد نیاز برای بازاریابی بپردازیم.

یکی از روش‌های بازاریابی، استفاده از بازاریابی محتوا است، که منجر به ایجاد ارزش و اعتبار برای شخص، کار یا فروشگاه اینترنتی می‌شود. یک بازاریاب محتوا باید با معرفی محصولات و خدمات خود و تعیین هدف ، اطلاعات مناسب و قابل توجهی را در اختیار کاربر بگذارد. تا مشتری بتواند با اطمینان خاطر تصمیم به استفاده از خدمات یا خرید محصولات مورد نظر بگیرد.

برای مثال فنی تک یک فروشگاه اینترنتی برای کاربرانی است که به ماشین‌های اداری و ابزار و خدمات مرتبط با آن‌ها نیاز دارند. هدف این سایت فروشگاهی در کنار فروش محصولات مختلف با کیفیت تضمینی در حیطه برندهای محبوبی از جمله Hp ،Canon ، Samsung ، Epson  و …  ارائه خدمات مرتبط با محصولاتش نیز می‌باشد. از جمله پرینتر ها ، کارتریج ها و مواد مصرفی آن ها و … .

 

تولید محتوا چیست؟

برای اینکه محتوای تولید شده به نتیجه برسد باید بتواند به چند سوال پاسخ کامل و دقیق دهد:

  • مخاطبان محتوا چه کسانی هستند ؟
  • محتوا باید چه مطالبی را در بر گیرد ؟
  • محتوا قرار است در چه قالب‌هایی منتشر شود ؟
  • محتوا قرار است چه مشکلاتی را از مخاطبان حل کند ؟
  • محتوا قرار است چه نتایجی را به دنبال داشته باشد ؟
  • هدف از این تولید محتوا چیست ؟

هرچه ابعاد بیشتری از چیستی و چگونگی محتوا در نظر گرفته شود، در نتیجه به تولید محتوای مؤثر خواهد انجامید. برای تولید محتوای موفق مراحل و مقدماتی نیاز است که باید رعایت شود، در غیر این صورت محتوای تولید شده مفید نخواهد بود.

آنالیز رقیب ها و تاثیر آن بر تولید محتوا :

قبل از اینکه شروع به نوشتن و تولید محتوا کنید، رقبای خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. یک تولید کننده محتوا باید همیشه در حال تحقیق و بررسی در دنیای اطراف خود باشد و تنها به دانسته های خود اکتفا نکند تا بتواند هم پای رقیبان خود پیش برود. هر چقدر شما نوشته و محتوای بهینه و قوی مطالعه کنید، در تولید یک محتوای جذاب موفق‌تر خواهید بود.

شناخت کاربران هدف:

مهم‌ترین اصل در تولید محتوا، شناسایی نیازها و خواسته های کاربر است.

با توجه به این اصل به طور قابل توجهی آمار بازدیدکنندگان سایت بالا رفته و با تمرکز بر روی مخاطبان مورد نظر می‌توان مطالب مرتبط و ارزشمند تری تولید کرد.

انتخاب عنوان مناسب :

اولین چیزی که یک کاربر را به خود جذب می‌کند یک عنوان جذاب و مناسب است. برای اینکه مقاله شما توسط مخاطبان انتخاب شود، یک عنوان گیرا و متناسب برای مقاله خود انتخاب کنید.

مقدمه محتوا:

یک مقدمه جذاب، باعث جلب توجه خواننده می‌شود و حس کنجکاوی کاربر را برای خواندن ادامه متن برمی انگیزد.

زیر عنوان ها:

یکی از روش‌های منظم کردن و دسته بندی محتوا استفاده از زیر عنوان ( تگ h1 تا h6 ) است که باعث دسترسی آسان  وسریع کاربران می‌شود.

بهینه سازی سایت و نقش سئو در تولید محتوا :

در حقیقت محتوای تولید شده شما دو مخاطب دارد، گوگل و کاربر. برای بهبود مقاله و افزایش رتبه سایت لازم است که محتوا سئو شود تا به عنوان انتخاب گوگل، برای کاربر نمایش داده شود. رعایت اصول سئو ، مسیر رسیدن به هدف را برای شما هموار کرده و باعث تولید محتوای موثر و موفق می‌شود. نقش سئو در تولید محتوا از جمله مطالب مهمی است که باید خوب درباره آن مطالعه کنید.

کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئوی محتوا :

هر کاربری با توجه به تفکر و بینش خود از کلمات خاصی در جستجو مطالب استفاده می‌کند. کلماتی که کاربران برای جستجوی محتواهای موردنظر خود استفاده می‌کنند  متفاوت است. شما باید کلماتی که کاربران استفاده می‌کنند را به خوبی شناسایی کنید. درواقع این کلمات همان کلمات کلیدی هستند که احتمال جستجوی آن‌ها در گوگل از سوی کاربران بسیار بالا است.

نقش سئو در تولید محتوا

قالب بندی محتوا :

قالب های مختلفی برای محتوا وجود دارد و تولید محتوا فقط محدود به محتوای متنی نیست، از جمله:

  • محتوای گرافیکی (آمار، نمودار و سایر اطلاعات)
  • محتوای متنی
  • فیلم ها
  • پادکست ها و…

ساده و با زبان خودتان بنویسید.

سعی کنید محتوای تولید شده را به زبان رسا و قابل فهم بنویسید. محتوایی که تولید می‌کنید باید به صورت مختصر اطلاعات مقاله را انتقال دهد. اگر چه کلمات و جملات طولانی ممکن است شما را پر بارتر نشان دهد، اما خواندن آنها برای کاربر می‌تواند گیج کننده و دشوار باشد. هدف از تولید محتوا ، به اشتراک گذاری اطلاعات و اثبات اعتبار شماست.

نکات تکمیلی برای تولید محتوای استاندارد

در مبحث آموزش تولید محتوا برای تولید یک محتوای خوب و موثر ، از مطالب کپی شده بپرهیزید. عدم کپی از مطالب سایت‌های دیگر باعث افزایش اعتبار و جلب اعتماد مخاطبان می‌شود. خود را جای خواننده بگذارید و ببینید با مطالعه این محتوا چه سؤال‌هایی ممکن است برایتان پیش آید. سعی کنید پاسخ به آن سؤال‌ها را نیز به متن خود اضافه کنید. مخصوصاً برای معرفی محصولات و خدمات، این نکته بسیار تعیین‌کننده است. مهم است که بتوانید سؤالات احتمالی را پیش‌بینی کنید و یا اطلاعاتی از مشتری در این رابطه تهیه کنید و جواب‌های حساب‌ شده، دقیق و کامل را، در محتوای خود بگنجانید. به یاد داشته باشید که یک محتوای جذاب همیشه یک قدم از ذهن خواننده جلوتر می‌باشد. و در نهایت نقش سئو در تولید محتوا را جدی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *